Stojaki na rowery – najpopularniejsze rodzaje stojaków

Posted by admin on 12th październik 2019 in Inne tematy

W przestrzeni publicznej możemy spotkać się z różnymi typami stojaków przeznaczonych na rowery. Jakie ich rodzaje stosowane są najczęściej?

Coraz więcej Polaków wybiera rowery. To wygodny i szybki, a także ekologiczny środek transportu, którym możemy dotrzeć do pracy, na uczelnię, na zakupy czy też na spotkanie ze znajomymi. Weekendowe przejażdżki rowerami to także kapitalny pomysł na czas spędzony z bliskimi i odwiedzenie wielu interesujących zakątków.

W ślad za rosnącą popularnością rowerów idą również samorządy, organizacje i firmy, które udostępniają specjalne wyposażenie dla rowerzystów. Jednym z najpopularniejszych typów takiego wyposażenia są stojaki na rowery.

W użyciu znajduje się szeroka gama różnych typów stojaków na rowery, które pozwalają na umieszczenie w nich tego pojazdu i zabezpieczenie go przed kradzieżą. Jakie stojaki na rowery spotykane są najczęściej? Zapraszamy do sprawdzenia!

Szeregowe stojaki na rower

To jedne z najbardziej popularnych stojaków przeznaczonych na rowery. Stojaki te posiadają przegrody przeznaczone do przytrzymania przedniego koła roweru, na przykład w kształcie litery L lub w kształcie odwróconej litery V lub litery C.

Stojaki szeregowe najlepiej sprawdzają się w miejscach, gdzie posiadamy dużo przestrzeni do ustawienia rowerów. W sprzedaży znajdziemy przede wszystkim modele ze stanowiskami w liczbie od 3 do nawet 10.

Przy wyborze stojaków szeregowych należy zwrócić uwagę na szerokość prętów przeznaczonych do umieszczenia koła. Powinny być one na tyle szerokie, aby umożliwić także parkowanie rowerom z hamulcami tarczowymi, ponieważ w przeciwnym przypadku mogą je wygiąć. Szerokie rozmieszczenie stanowisk powoduje, że rowery nie stykają się ze sobą. Rowery są ustabilizowane za koło, dlatego też ryzyko ich wywrócenia jest zminimalizowane.

Stojaki szeregowe mogą być przymocowane do podłoża albo do ściany, dzięki czemu nie można ich przesuwać. Zapewniają one również większe bezpieczeństwo dla umieszczonych na nich rowerów. Z drugiej jednak strony problem z przypięciem koła i ramy zwiększa ryzyko.

Stojaki na rower – barierki

Drugim typem popularnych stojaków na rowery są barierki. W tym przypadku mamy najczęściej do czynienia ze stojakami w kształcie odwróconej litery U, które montowane są od podłoża. Stojaki te mogą tworzyć także większe grupy.

Na stojaku barierce rower można oprzeć, a także można przypiąć go zapięciem rowerowym do koła oraz do ramy, co zapewnia większe bezpieczeństwo.

Stojki barierki zajmują mało miejsca, dlatego też sprawdzają się tam, gdzie nie ma go zbyt wiele. Z drugiej jednak potrzeba ich więcej, by zapewnić dobre podparcie dla rowerów. Minusem barierek jest także większe ryzyko obsunięcia się lub upadku roweru.

Hybrydowe stojaki na rower

Ten typ stojaków na rower stanowi połączenie dwóch powyższych modeli. Stojaki te posiadają specjalne przestrzenie do wstawienia koła roweru oraz jednocześnie mają dodatkowe barierki umożliwiające przypięcie ramy roweru. Ustabilizowanie koła zapobiega przy tym upadkom rowerów. Dzięki temu są również bardzo bezpieczne.

Hybrydowe stojaki na rower posiadają szerokie zastosowanie, dlatego też mogą być umieszczone w różnych przestrzeniach – przy firmach, szkołach, instytucjach publicznych, parkach.

Dostawą wyżej wymienionych typów stojaków rowerowych zajmuje się firma KAR STAL, która gwarantuje najwyższą jakość swoich wyrobów. Nowoczesne stojaki na rowery firmy KAR STAL to kapitalny wybór do różnych przestrzeni – w każdej z nich gwarantują maksymalne bezpieczeństwo rowerów, a także same w sobie prezentują się estetycznie i zapewniają trwałość na lata.

Podsumowując, stojaki na rower mogą mieć różną konstrukcję, która wpływa również na stopień zabezpieczenia roweru i jego ochronę przed kradzieżą!

Comments are closed.