5 rzeczy, o których warto pamiętać przy zakupie mebli wypoczynkowych

Posted by admin on 3rd wrzesień 2019 in Inne tematy

Meble wypoczynkowe to podstawa aranżacji salonu. W sklepach wybór jest spory, więc znalezienie perfekcyjnego kompletu nie musi być bardzo trudne. Na co warto zwrócić uwagę?

Komfortowy, funkcjonalny, stylowy – taki powinien być idealny komplet wypoczynkowy do salonu. Do wyboru mamy różne wypoczynki, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto dobrze się zastanowić.

Oto 5 rzeczy, o których warto pamiętać przy zakupie mebli wypoczynkowych!

1. Wymiary salonu
Meble wypoczynkowe powinniśmy dopasować do wymiarów oraz do kształtu salonu, w którym mają się znaleźć. Te za małe nie zapewnią wystarczającej przestrzeni dla użytkowników, z kolei te za duże mogą po prostu nie zmieścić się w pomieszczeniu.

Zatem przed wyruszeniem na zakupy lub sprawdzeniem ofert on-line warto pobrać wymiary pomieszczenia i określić maksymalną przestrzeń, w której ma znaleźć się komplet wypoczynkowy. Tutaj liczy się każdy centymetr!

2. Wielkość kompletu wypoczynkowego
Im większa rodzina, tym większy powinien być przeznaczony dla niej komplet wypoczynkowy. Właśnie dlatego podczas zakupów także warto zwrócić uwagę na rozmiar wypoczynku pod kątem liczby osób, które mają z niego korzystać.

Najmniejsze kanapy mogą pomieścić 2-3 osoby. Największe komplety nawet powyżej 10 użytkowników jednocześnie. Jeśli chcemy zakupić wypoczynek dla jak największej liczby osób, warto postawić na narożnik, ponieważ może on zagospodarować maksymalną ilość przestrzeni.

Do narożnika można też dokupić dodatkowe elementy, na przykład fotele czy pufy, aby uzyskać więcej miejsc.

3. Rodzaj wypoczynku
Z poprzednią kwestią powiązana jest również kolejna – rodzaj kompletu wypoczynkowego. W sklepach można znaleźć głównie narożniki, a także kanapy wraz z fotelami lub też osobno.

Rodzaj wypoczynku dobieramy do swoich indywidualnych preferencji, swojego gustu, aranżacji wnętrza, a także w zależności od tego, ile mamy wolnej przestrzeni. Wtedy, gdy członkowie rodziny lubią przebywać blisko siebie, warto wybrać narożnik. Gdy wolimy mieć z kolei miejsce tylko dla siebie, dobrym wyborem będzie osobny fotel.

4. Materiał obiciowy na wypoczynek
Komplet wypoczynkowy może być wykończony różnego rodzaju materiałami obiciowymi. Można podzielić je na dwie kategorie, a mianowicie na tkaniny oraz na skóry.

Częściej wybieramy wypoczynki wykończone tkaninami, na przykład ze splotem płóciennym, aksamitne – welurowe, które dostępne są w wielu ciekawych kolorach i mogą być dopasowane do każdego stylu aranżacji wnętrza. Tkaniny są także możliwe w praniu, na przykład z użyciem odkurzaczy piorących, dlatego można na długi czas utrzymać je w czystości.

Skóry z drugiej strony wyglądają bardzo elegancko. Najlepszy, ale też najdroższy wybór to skóra naturalna. Skóry ekologiczne są tańsze, ale nie tak wytrzymałe jak te naturalne.

5. Funkcje kompletu wypoczynkowego
Nowoczesne komplety wypoczynkowe mają również szereg dodatkowych funkcji, które zapewniają ich użytkownikom większy komfort.

Najczęściej stosowana jest funkcja rozkładania, z która wypoczynek może zmienić się w łóżko. Sprawdzi się tam, gdzie nie możemy umieścić łóżka, a także dla chcących przenocować gości. W konstrukcji kanapy można wtedy często znaleźć także wolną przestrzeń w skrzyni do przechowywania, na przykład na pościel, koce, narzuty.

Komplet wypoczynkowy może mieć również funkcję relaks, która pozwala na rozkładanie poszczególnych segmentów, aby zapewnić jeszcze większy komfort. Można wtedy wysunąć z kanapy podnóżek oraz zmienić pozycję zagłówka.

Do wyboru mamy też meble wyposażone w dodatkowe półki wbudowane w boki lub mogą posiadać dodatkowe pufy dyskretnie schowane w boku kanapy.

Do sprawdzenia oferty wypoczynków zaprasza sklep Carpet Zone.

Comments are closed.