Klub piłkarski Benfica Lisbona – poznaj jego historię i stadion

Posted by admin on 16th sierpień 2021 in Inne tematy

Sport Lisboa e Benfica, SL Benfica lub Benfica Lisbona jest portugalskim klubem piłkarskim z wieloletnią tradycją, który zlokalizowany jest w Lizbonie. Sprawdź informacje na temat historii i stadionu tego najbardziej utytułowanego klubu w Portugalii.

Historia klubu piłkarskiego Benfica Lisbona

Klub sportowy Sport Lisboa e Benfica działa już od 1904 roku, natomiast drużyna piłkarska, która rozpoczęła rozgrywki w jego ramach, działa od 1908 roku. Powstała ona poprzez połączenie dwóch drużyn – Grupo Sport Lisboa i Grupo Sport Benfica.

Ten zlokalizowany w Lizbonie klub sportowy szybko zaczął brać udział w krajowych i zagranicznych rozgrywkach, stopniowo wspinając się na szczyt. Dzisiaj jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów sportowych w całej Portugalii.

Osiągnięcia sportowe klubu Benfica Lisbona

Wśród najważniejszych osiągnięć sportowych klubu Benfica Lisbona znajdują się:

  • Puchar Portugalii: 26 zdobytych tytułów
  • Superpuchar Portugalii: 8 zdobytych tytułów
  • Mistrzostwo Portugalii: 37 zdobytych tytułów
  • Puchar Ligi: 7 zdobytych tytułów
  • Finalista Pucharu UEFA: 3 zdobyte tytuły
  • Finalista Pucharu Europy Mistrzów Krajowych: 5 zdobytych tytułów
  • Puchar Europy Mistrzów Krajowych: 2 zdobyte tytuły

Więcej informacji dotyczących osiągnięć klubu oraz jego aktualnych rozgrywek i wyników można znaleźć na stronie https://www.benficalizbona.com.pl/śledzącej dokonania portugalskiego zespołu. Warto zaglądać na nią regularnie, aby być na bieżąco.

Benfica Lisbona – stadion klubu piłkarskiego

Początkowo Benfica Lisbona rozgrywała swoje spotkania na stadionie wybudowanym jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Stadion zdecydowano się jednak zburzyć i wybudować nowy. Został on otwarty z okazji Euro 2004.

Stadion klubu nazywa się Estádio da Luz, co bardzo często tłumaczone jest jako Stadion Światła, ale nazwa ta ma pochodzić od jednej z rzymskich prowincji – Luzytanii.

Stadion jest wykończony kolorami białym i czerwonym, które są również barwami klubu, w których grają jego zawodnicy. Na stadionie, przy wejściu do obiektu, można zobaczyć również statuę orła, która jest symbolem klubu.

Rozgrywki Benfica Lisbona

Aktualnie klub piłkarski Benfica Lisbona bierze udział w dwóch ligach – są to Primeira Liga oraz Liga Mistrzów UEFA.

Dokładne informacje dotyczące rozgrywek można znaleźć na stronie internetowej klubu, a także w innych serwisach sportowych, które podają wyniki na bieżąco.

Comments are closed.