Nie tak drogo, jak myślisz – ile kosztuje taxi w Kielcach?

Posted by admin on 27th czerwiec 2021 in Inne tematy

Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego. Przyjrzymy się dzisiaj jak wygląda komunikacja taksówkami w małym mieście wojewódzkim. Zapraszamy do lektury.


Taksówka nie musi być droga. Gdy chcesz wygodnie i szybko dojechać do celu w Kielcach, nie musisz przygotowywać się na spory wydatek. Ile kosztuje taxi w Kielcach? Sprawdzamy ceny w korporacjach taksówkarskich.

Taxi w Kielcach – ile kosztuje kurs?

Dojazdy taksówką kojarzą się z poważnymi wydatkami, ale wybór odpowiedniej korporacji pozwala na znaczne zredukowanie kosztów i wygodną podróż. Koszt jest przy tym zależny od paru czynników, w tym od czasu trwania podróży oraz taryfy.

Ile kosztuje taxi w Kielcach? Przejechanie paru kilometrów to wydatek rozpoczynający się od około 10 zł, natomiast w przypadku dłuższych tras średni wydatek to około 20-30 zł.

Chociaż podróż komunikacją publiczną czy własnym autem będzie tańsza, to jednak taksówka jest często jedną z najkorzystniejszych ofert, gdy liczy się komfort i szybkość dotarcia do celu.

Co wpływa na cenę kursu taxi?

Koszty kursów taksówek są wyliczane indywidualnie na podstawie wielu czynników determinujących ostateczny wydatek. Zaliczają się do nich opłata za wynajęcie taksówki i pierwszy kilometr, a następnie opłaty według taryfy i koszty dodatkowe.

Średnie ceny kursów taksówek w Kielcach:

  • Opłata za wynajęcie taksówki i przejechanie pierwszego kilometra – średnio 6 zł.
  • Taryfa 1 – miasto w dni powszednie od 6:00 do 22:00 – średnio 2-3 zł za km.
  • Taryfa 2 – miasto w dni powszednie od 22:00 do 6:00, niedziela i święta – średnio 2,5-4,5 zł za km.
  • Taryfa 3 – poza miastem w dni powszednie od 6:00 do 22:00 – średnio 3-6 zł za km.
  • Taryfa 4 – poza miastem dni powszednie od 22:00 do 6:00, niedziela i święta – średnio 6-9 zł za km.
  • Opłata za godzinę postoju – 32-40 zł.

Mogą mieć także zastosowanie dodatkowe rabaty oraz opłaty w zależności od wybranej oferty oraz zakresu usług. Przykładowo za wykonanie drobnych zakupów przez taksówkarza należy zapłacić około 18-25 zł, natomiast cena za odpalenie pojazdu z przewodów to wydatek od 20 zł.

Dla stałych klientów przewidziane są także dodatkowe rabaty, które mogą sięgać nawet do 20%. Specjalne oferty taksówek w Kielcach dotyczą także firm, do których skierowane są korzystne warianty rozliczeń.

Zatem to, ile kosztuje taxi w Kielcach, jest wynikiem wielu czynników. Wybierając usługi taksówkarskie w Kielcach, nie trzeba jednak obawiać się sporych wydatków. Z aktualnymi cennikami korporacji taksówkarskich można zapoznać się już teraz online, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę pod kątem kosztów.

Comments are closed.