Okap nad wyspę kuchenną – co sprawdzi się najlepiej?

Posted by admin on 17th czerwiec 2019 in Inne tematy

Kuchenka zamontowana na wyspie kuchennej wymaga zastosowania odpowiedniego okapu. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Wyspy kuchenne są obecne w wielu polskich domach – stanowią dodatkową przestrzeń do zagospodarowania w kuchni i mogą służyć między innymi do montażu kuchenki gazowej lub indukcyjnej.

W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli okapów kuchennych przeznaczonych nad kuchenki na wyspach. Jaki okap sprawdzi się wtedy najlepiej?

Okap wyspowy – podwieszany nad kuchenką na wyspie

Nad kuchenki na wyspach najczęściej dobiera się okapy wyspowe. Są to okapy podwieszane nad wyspą kuchenną, które jednocześnie szybko i skutecznie odprowadzają zanieczyszczone powietrze, a przy tym mogą pełnić też rolę dekoracyjną.

Okapy wyspowe mają postać walców, sześcianów lub innych brył zwieszanych na linkach lub montowanych do sufitu. Mogą mieć też wygląd klasycznych okapów rozszerzających się ku dołowi.

Takie okapy kuchenne najczęściej wykonuje się ze stali nierdzewnej odpornej na korozję. a także ze szkła hartowanego, dzięki czemu mają również tak efektowny wygląd.

Takie okapy kuchenne mogą pracować w dwóch trybach do wyboru – jako wyciągi lub jako pochłaniacze.

Okapy pracujące w trybie wyciągu wymagają podłączenia do instalacji wentylacyjnej, którą wykonuje się wówczas w suficie. Z kolei okapy działające jako pochłaniacze nie muszą być już podłączane do wentylacji – wykorzystują filtry zatrzymujące zapachy i zmniejszające poziom wilgotności w pomieszczeniach.

Okap wiszący nad wyspą kuchenną może również doświetlać wyspę, dlatego też zamontowane w nim oświetlenie ułatwia przygotowywanie posiłków.

Okap sufitowy – zamontowany płasko do sufitu

W sprzedaży można znaleźć również jeszcze jeden typ okapu stosowanego jako dodatek do wyspy kuchennej – to okapy sufitowe.

Nowoczesne okapy sufitowe mogą mieć zaledwie kilkanaście centymetrów grubości – są montowane do stropu i mogą być także zlicowane z sufitem podwieszanym, aby uzyskać wyjątkowo estetyczny efekt.

Okapy sufitowe są również bardzo wydajne ze względu na stosowanie specjalnych turbin – szybko i skutecznie odprowadzają nadmiar wilgoci i zapachy zarówno w trybie pochłaniacza, jak i wyciągu.

Podobnie jak w przypadku modeli wyspowych, do produkcji okapów sufitowych wykorzystuje się najczęściej stal oraz szkło hartowane – dzięki temu wyglądają one tak efektownie.

Tego rodzaju okapy nad wyspy kuchenne sprawdzają się we kuchniach, tak w tych o niskich, jak i wysokich stropach.

Sterowanie okapami sufitowymi odbywa się przez bezprzewodowe piloty.

Okap blatowy – chowany w blacie kuchennym

Ciekawą alternatywą dla okapów sufitowych oraz wyspowych są okapy blatowe. Są to okapy, które przeznaczane są do montażu w blacie kuchennym – mogą być umieszczone w nim na stałe lub mogą posiadać mechanizmy wysuwania z blatu. Wyróżniamy także okapy zintegrowane, które łączone są z kuchenką.

Okapy blatowe bardzo dobrze radzą sobie z zanieczyszczonym powietrzem i nie zajmują dużo miejsca. To estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które będzie pasowało do każdej kuchni niezależnie od jej metrażu.

Okapy Nortberg – luksusowe wyposażenie w Twojej kuchni!

Jeśli również poszukujesz wysokiej jakości okapów kuchennych, sprawdź już teraz pełną ofertę marki Nortberg – jednego z liderów w sprzedaży okapów on-line w Polsce.

Okapy sufitowe oraz okapy wyspowe Nortberg to nowoczesne technologie, stylowe wykończenie oraz szybkie i skuteczne działanie w małych i dużych kuchniach.

Zamówienia na luksusowe wyposażenie Nortberg można składać w sklepie internetowym – Nortberg zapewnia szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całego kraju. Zapraszamy serdecznie na zakupy!

Comments are closed.